Наркоманія у підлітків
Для підлітка вживання алкоголю та інших заборонених речовин – це в першу чергу індивідуальна історія та азарт. Адже це такий «квест»: алкоголь купити дітям зараз важко, контроль за цим посилюється, не кажучи вже про наркотики. З огляду на важкодоступність і відбувається якась романтизація таких пошуків. А після, якщо вдалося, підлітки не соромляться цим і похвалитися.
Залежність між вживанням алкоголю чи наркотиків і оточенням підлітка, його соціальним середовищем.
Психоактивні речовини (етанол і інші наркотики) діють в основному в центральній нервовій системі (ЦНС). У підлітків ще не закінчено формування зв’язків між нейронами та не остаточно налагоджено коректне функціонування всіх систем. Тому їх мозок може постраждати значно сильніше, ніж мозок дорослої людини. Наприклад, швидко пройти всі стадії наркотичної залежності і стикнутись із ситуацією, коли реабілітаційний центр уже не може відновити навіть половини здоров’я органів.
Є подібні дані по алкоголю, особливо небезпечним вважається його поєднання з енергетиками. Популярний у підлітків мікс може спровокувати інфаркт міокарда навіть у 19-20-річних молодих людей. Окремий фактор ризику – різні челенджі як в інтернеті, так і просто в компаніях. Спиртне закапують в очі, на спір випивають залпом пляшку горілки (після чого такий підліток потрапляє до реанімації з 1,5-2 проміле етанолу в крові і дуже туманними перспективами щодо відновлення функцій ЦНС).
З передозуваннями психоактивних речовин справлятися дуже важко. Самостійно допомогти навряд чи вийде. Ніяких домашніх засобів, які допомагають при саме передозуванні (чи отруєнні ПАР), не існує. Тому вживати такі речовини ні в якому разі не слід пробувати!
Життя одне, і не зупиняйте його в юному віці!
https://www.youtube.com/watch?v=S-FneHe6uX0
https://www.youtube.com/watch?v=JtTskStDlRw
https://content.e-schools.info/Hlobyne-gymnasium-3/library/Наркоманія_у_підлітків.pdf