Онлайн академія Mate academy – від мрії потрапити в IT до першої роботи
Хто такий Зевс?
Як обрати надувний басейн?
Відеоспостереження у школі: як захистити своїх дітей?
Чим привабливий новий Айфон 14?
Розширений пакет за акційною ціною!
Яку перевагу мають онлайн дошки оголошень?
Вітаємо з Днем Вчителя!
Підписано меморандум з Мінцифрою!
Як Вам новий сайт?

Профілактика потрапляння в конфліктні ситуації у школі

Дата: 14 жовтня 2022 о 17:56, Оновлено 23 березня 2023 о 22:15
Автор: Ситник А. М.

Більшу частину свого життя дитина проводить у школі. Тут вона не лише здобуває основи знань, а й спілкується та взаємодіє з однокласниками і вчителями. І одним з основних чинників, що впливають на ставлення до навчання, є психологічна атмосфера у класі та школі. Якщо дитина відчуває увагу до себе з боку вчителів, зацікавленість до своїх успіхів, доброзичливість, то з радістю іде до школи приділяє навчанню багато аги, що позначається на результатах навчальної діяльності. В іншому випадку у дитини формується байдуже , а й іноді й негативне ставлення до школи.
Взаєморозуміння й відкритість – основа рівноправних ,безконфліктних стосунків.

Конфлікти супроводжуються непорозумінням, образами, зруйнованими взаєминами, стресами та ін.. А особливо прикро те, що конфлікти виникають найчастіше через дрібниці, через наше невміння спілкуватися, небажання зважати на потреби інших людей.Конфлікти у школі не сприяють успішному навчально – виховному процесу. І чим менше конфліктів , тим краще розуміють одне одного учні та вчителі, тим теплішими й довірливішими є їхні стосунки.Конфлікти спричиняють люди. Тому перш ніж говорити про правила уникнення і виходу з конфліктної ситуації, варто з ясувати погляди людини на її місце і роль у навколишньому середовище. У межах навчально- виховного процесу предметом посиленої уваги залишаються поведінкові конфлікти:- невиконання домашнього завдання;- порушення дисципліни;- неготовність виправити власну помилку;- емоційно – особисте зіткнення педагога і вихованця. Інакше кажучи, у сучасній школі конфлікти стали звичайною справою. Сама структура побудови сучасної масової школи за принципом супідрядності і протиставлення ( тобто « вчитель – учень», « старший – молодший», «сильний – слабкий», « встигаючий – не встигаючий») стимулює дитячу конфліктність. Крім того, учні «несуть» у школу у трансформованому вигляді всі соціальні суперечності нашого суспільства, які в свою чергу породжують жорстокість, хамство, озлобленість у групових та міжособистісних стосунках школярів. Тому у конфліктній ситуації треба по можливості дотримуватися наступних правил:

Шість кроків виходу із конфліктної ситуації:

Крок 1. « Опануй себе» Дихай глибоко,полічи до десяти.

Крок 2. « Заспокой опонента» Я не хочу сваритися через це. Запропонуй обговорити ситуацію.

Крок 3. Активно слухай. Дивись йому в очі і кажи « Так», «Я розумію.» Не перебивай.

Крок 4. Поводься асертивно (гідно, упевнено). Розкажи, що ти думаєш і відчуваєш. Стій прямо і говори спокійно.

Крок 5. Висловлюй повагу. Поважай гідність опонента. Не намагайся критикувати й перевиховувати його. Обговорюй проблему, а не людину.

Крок 6. Розв’язуй проблему. Запропонуй змінити позицію «Я проти тебе» на позицію « Ми разом проти проблеми». Запропонуй свій варіант рішення проблеми. Запитай опонента, які він має пропозиції. Оберіть те, що вам підходить. Домовтеся виконувати це рішення певний час, а потім повернутися до розмови і з’ясувати, чи ви ним задоволені.

Пам'ятка у разі виникнення конфліктних ситуацій:

- Для виявлення найтиповіших конфліктних ситуацій, а найголовніше – розв'язання цих ситуацій важливим є співпраця класного керівника, психолога, батьків та учнів. За будь-якого варіанта розвитку конфлікту учневі слід звернутися до класного керівника, учителя, завуча, директора школи.

Коментарі:
Залишати коментарі можуть тільки авторизовані відвідувачі.